DERMASAN

BAZOWA LINIA TERAPEUTYCZNA

DERMASAN TRICOART® to bazowa linia do zadań specjalnych, oczyszczająca oraz  przywracająca i stabilizująca fizjologiczne funkcje skóry głowy.  Dzięki naturalnym składnikom, preparaty skutecznie a zarazem bezpiecznie  regulują pracę gruczołów łojowych, redukują łupież tłusty i suchy oraz łagodzą świąd i podrażnienia skóry głowy. Regularne stosowanie preparatów przywraca odpowiednie pH skórze, zapobiega namnażaniu patologicznej mikroflory skóry głowy i tym samym nawrotom łupieżu i łojotoku.

PRZEZNACZENIE

Linia przeznaczona do kuracji antyłojotokowych i przeciwłupieżowych. Doskonale sprawdza się również podczas pielęgnacji w łojotokowym zapaleniu skóry głowy.

EFEKTY ZASTOSOWANIA

  • Skóra głowy przygotowana do dalszych kuracji.
  • Zredukowany łojotok.
  • Zredukowana łuska w łupieżu suchym i tłustym.
  • Złagodzenie świądu  i podrażnień skóry głowy.
  • Odświeżenie skóry głowy
  • Uniesienie włosów u nasady

PIROKTON OLAMINY

Substancja czynna zwalczająca łupież, normalizuje i przywraca równowagę mikroflory naskórka, zapobiegając częstym nawrotom uciążliwych dolegliwości. Wykazuje działanie przeciwzapalne i eliminujące patologiczną mikroflorę obecną w przebiegu łupieżu. Hamuje rozwój grzyba Malassezia fufur, który jest odpowiedzialny za objawy łupieżu.

TYMIANEK WŁAŚCIWY 

Zwyczajowo nazywany jest też tymiankiem pospolitym i tymianem. Jest rośliną leczniczą o działaniu bakterio oraz grzybobójczym.  Zawarte w liściach substancje wykazują również działanie przeciwutleniające.

ŁOPIAN WIĘKSZY

Zawiera wiele aktywnych składników, które czynią go rośliną leczniczą. Bogaty w lignany, kompleks witaminy B, aminokwasy, potas i magnez, kwasy fenolowe, związki wielonienasycone, inuliny, garbniki i żywice. Działa między innymi przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo.