TRICODERM

KROK PIERWSZY - OCZYSZCZANIE SKÓRY GŁOWY

Bez oczyszczenia skóry głowy, redukcji warstwy łojowej czy usunięcia czopów łojowo rogowych niemożliwym jest prowadzenie dalszej, celowanej kuracji. Preparaty linii TRICODERM przygotowują skórę głowy do dalszych zabiegów trychologicznych, przywracają równowagę biochemiczną. Spełniają funkcję peelingu trychologicznego. Linia składa się z kilku produktów o różnej sile działania.

PRZEZNACZENIE

Preparaty przeznaczone do wykonywania zabiegów oczyszczających w gabinecie trychologicznym. Do każdego rodzaju skóry głowy.

EFEKTY ZASTOSOWANIA

  • Efektywne oczyszczenie skóry głowy, redukcja warstwy łojowo – rogowej.
  • Usunięcie czopów łojowo – rogowych z ujść mieszków włosowych.
  • Odświeżenie skóry głowy.
  • Uniesienie włosów u nasady.

GLINKA KAOLIN

Zawiera wiele mikroelementów (głównie krzem, glin, żelazo, magnez, cynk i wapń) oraz sole mineralne. Jej pielęgnacyjne właściwości są znane i wykorzystywane od dawna.  Doskonale wchłania sebum a zawarte w niej składniki powodują regulację pracy gruczołów łojowych.

JAŁOWIEC POSPOLITY

Od dawna uważany za roślinę leczniczą. Olejek jałowcowy ma działanie grzybobójcze i antybakteryjne. Zapobiega namnażaniu patologicznej mikroflory.

DRZEWO HERBACIANE

Olejek herbaciany pozyskuje się z liści w procesie destylacji parą wodną. Działa antybakteryjne, antywirusowo i przeciwgrzybiczo. Dodatkowo olejek działa rozkurczowo, przeciwbólowo, wykrztuśne i przeciwzapalnie.